Početna / Događanja / 1. FESTIVAL DJEČJE ILUSTRACIJE – nagrađeni radovi
1. FESTIVAL DJEČJE ILUSTRACIJE – nagrađeni radovi

Centralna biblioteka SKD “Prosvjeta“ uputila je 29.3.2017. poziv učenicima osnovnih škola za sudjelovanjem na Festivalu dječje ilustracije ilustrirajući omiljeni lik(ove) ili scenu iz djela Grigora Viteza. Rok za slanje radova bio je 20.5.2017.

Na poziv je stiglo oko 90 radova učenika iz gotovo svih krajeva Hrvatske – Dalmacije, Like, Korduna, Banije, Zagreba, Slavonije i Baranje. Radove su slale škole, ali i pojedinci.

Žiri, u sastavu Marica Šimunić (prof. srpskoj jezika), Tamara Ražov (prof. umjetnosti) i Snježana Čiča (bibliotekar) imao je pune ruke posla. Nakon nekoliko dana zasjedanja, odabrani su radovi sljedećih učenika kao najbolji u svojim kategorijama:

• 1. i 2. razred :
  1.    Danijel Orlović, 2. razred, Knin
  2.    Janko Šaula, 1. razred, Vojnić
  3.   Tijana Lončar, 2. razred, Trpinja
  • 3. i 4. razred:
  1. Luka Marković, 3. razred, Krnjak
  2. Anastasija Stojanović, 4. razred, Dvor
  3. Darijo Poštić, 4. razred, Topusko
  • 5. i 6. razred:
  1. Miljana Štula, 5. razred, Trpinja
  2. Dragana Pajić, 6. razred, Gvozd
  3. Nađa Stojković, 5. razred, Trpinja
  • 7. i 8. razred:
  1. Lidija Štrbac, 7. razred, Dvor
  2. Tijana Bajić, 7. razred, Bršadin
  3. Vladan Smiljanić, 7. razred, Bršadin.

Navedenim učenicima nagrade ćemo poslati poštom na adrese škola.

Svim ostalim učenicima, učesnicima Festivala dječje ilustracije 2017., za uloženi trud šaljemo male podsjetnike, koji će, vjerujemo, ujedno služiti i kao poticaj za sudjelovanje na idućem Festivalu.

Pristigli radovi će biti izloženi u dvorani biblioteke i moći će se pogledati od 14. do 30. juna 2017.

Učiteljicama i učiteljima se zahvaljujemo što su se odazvali našem pozivu i potaknuli svoje učenike da čitaju i ilustriraju književna djela ovog našeg velikog pisca.