Početna / Događanja / Najčitanije knjige u posljednje vrijeme
Najčitanije knjige u posljednje vrijeme

Na popularnost neke knjige, u našoj biblioteci, najviše utječu aktualna događanja u političkom i društvenom životu, zatim mediji koji predstave nekog autora i/ ili naslov, ali i naše preporuke. Najčešće preporučujemo nove naslove u biblioteci znajući da većina korisnika nema uvida o novim knjigama koje su izdane u Srbiji.
Postoje i mali krugovi korisnika koji se međusobno druže pa često pročitaju istu knjigu kako bi polemizirali o njoj. Većina korisnika prati i svako novo objavljivanje našeg časopisa Prosvjeta.

Izdvojili smo  najčitanije naslove u posljednje vrijeme:

1. Porfirije Perić: Zagreb i ja se volimo javno
  2. Goran Marković: Beogradski trio
  3. Čedomir Višnjić: Glas sa granice
  4. Hrvoje Klasić: Bijelo na crno
  5. Dejan Jović: Rat i mit
  6. Michael Martens: Vatra u vatri, Ivo Andrić – jedan europski život
  7. Slobodan Selenić: Očevi i oci
  8. Svetislav Basara: Kontraendorfin

I na kraju, podsjećamo da je godišnja članarina za odrasle 30 kn, ako ste se već učlanili u naše Društvo onda možete automatski postati i članom biblioteke, a članarina za djecu (do 15. godina starosti) je besplatna.

Dobrodošli!

G.B.