Početna / Događanja / 2. april – MEĐUNARODNI DAN DJEČJE KNJIGE
2. april  – MEĐUNARODNI DAN DJEČJE KNJIGE

2. april – MEĐUNARODNI DAN DJEČJE KNJIGE

Povodom Međunarodnog dana dječje knjige (International Children’s Book Day) koji se širom svijeta obilježava na današnji dan, 2. aprila – rođendan HC Andersena, darujemo vam jednu priču savremenog srpskog autora Dejana Aleksića iz njegove zbirke priča za djecu Muzika traži uši, u interpretaciji glumice Svetlane Patafta.

Ova zanimljiva i poučna priča je uvertira i najava predstojećeg, petog po redu Festivala dječje ilustracije koji bi se trebao održati ove godine, a čija tema bi bila upravo djela Dejana Aleksića.

Radovi prethodnog Festivala na temu djela Jovana Jovanovića Zmaja su izloženi u dvorani naše biblioteke i mogu se od danas pogledati uz pridržavanje svih epidemioloških mjera koje su trenutno na snazi.

Zbirku priča Muzika traži uši, kao i mnoštvo drugih zanimljivih knjiga za djecu, ne samo Dejana Aleksića  već i ostalih autora, možete pogledati, prelistati i posuditi kod nas u biblioteci. Vjerujemo da će svako pronaći nešto za sebe.

Katalog izložbe