Početna / Događanja / “Venac Laze Kostića” Đorđu Nešiću
“Venac Laze Kostića” Đorđu Nešiću

Žiri za dodelu nagrade „Venac Laze Kostića” u 2021. godini, koju dodeljuju Gradska biblioteka „Karlo Bijelicki“ i Udruženje građana „Ravangradsko proleće“, u sastavu Dragan Stanić, književnik i profesor univerziteta, Stojan Berber,  književnik i profesor univerziteta u penziji, i Goran Malbaša, profesor  književnosti, odlučio je da ove godine nagradu dodeli pesniku Đorđu Nešiću, direktoru Srpskog kulturno-naučnog centra „Milan Milanković“ u Dalju. Nagrada će biti uručena u okviru manifestacije „Dan Laze Kostića”, 9. juna, u 12 časova, u Gradskoj biblioteci „Karlo Bijelicki”.
Đorđe Nešić, rođen 1957. godine u Bijelom Brdu. Diplomirao je na Filološkom fakultetu u Beogradu, grupa za jugoslovenske književnosti i srpskohrvatski jezik. Objavio je knjige poezije: „Crv sumnje u jabuci razdora” (1985), „Surogati” (1990), „Čekajući Stvoritelja” (1995), „Haronov čamac” (1998), „Prozor kroz koji Dunav teče” (izabrane i nove pesme, 2000), „Granica” (2006), „Bolje je biti u manjini” (2015) i „Polog” (2016). Nešićeve pesme zastupljene su u brojnim antologijama poezije. Dobitnik je „Brankove nagrade” za 1985, nagrade „Sava Mrkalj” za 2010. i „Disove nagrade” za 2018. godinu. Član je Odbora SANU za dinamiku klimatskog sistema Zemlje i delo Milutina Milankovića. Živi u Bijelom Brdu i u Somboru.

izvor: soinfo.org