Početna / Događanja / REVIZIJA KNJIŽNOG FONDA – OBAVIJEST
REVIZIJA KNJIŽNOG FONDA – OBAVIJEST

U skladu sa  člankom 7. Zakona o knjižnicama i knjižničnoj djelatnosti (NN 17/19) te člankom 3. Pravilnika o reviziji i otpisu knjižnične građe (NN 21/2002), Centralna biblioteka SKD “Prosvjeta” / Središnja knjižnica Srba u RH planira provesti reviziju cjelokupnog knjižničnog fonda u 2020. godini parcijalno u dva termina kako slijedi:

• prvi termin u periodu od 9. do 27. marta 2020., (prvi kat)
  • drugi  termin u periodu od 1. do 19. juna 2020.  godine. (podrum)

U razdoblju provođenja revizije biblioteka će biti zatvorena za korisnike, odnosno korisnicima će  biti omogućen povrat knjiga, ali ne i posudba.

Revizijom u 2020. godini bit će obuhvaćen fond od oko 27 000 knjiga. Riječ je o veoma kompleksnom i zahtjevnom poslu prebrojavanja, preslagivanja, otpisivanja te revidiranja sveukupne građe kako bi se omogućilo daljnje kvalitetno pružanje usluga korisnicima.

Kako bismo revizijski posao obavili temeljito i precizno,  molimo korisnike za suradnju i razumijevanje.