Početna / Događanja / PORTRETI 2 – izložba fotografija Jovice Drobnjaka

“PORTRETI 2”

autora Jovice Drobnjaka

otvaranje: 6.10.2016. u 18:00 sati

Ova izložba predstavlja drugi dio izložbe “PORTRETI 1” koja je bila postavljena u knjižnici “Bogdan Ogrizović” u februaru ove godine. Izložba koja će se moći pogledati u dvorani biblioteke nama je zanimljivija utoliko što je nadopunjena portretima osoba koje su dale doprinos u afirmaciji ne samo SKD “Prosvjeta” već i kulturi Srba uopće.

portret-150x150

Jovica Drobnjak rođen je  1966. godine u Gornjoj Ploči. Fotografijom se počeo baviti 1981. godine u foto grupi zagrebačke osnovne škole Većeslav Holjevac. Četiri godine kasnije maturirao je na    Odjelu fotografskih tehnika Škole primijenjenih umjetnosti u Zagrebu. Dvanaest godina bio je zaposlen kao fotograf u nekoliko hrvatskih tjednika i magazina, a posljednjih šest godina djeluje kao  samostalni fotograf.

Nakon izložbi “Mrtva priroda – cvijeće” i “Ilegalna iluminacija” , izložba “Portreti 2” je treća samostalna Drobnjakova izložba koju organizira naša biblioteka.