Početna / Događanja / Koncert učenika osnovnih muzičkih škola
Koncert  učenika osnovnih muzičkih škola

Koncert učenika osnovnih muzičkih škola

U povodu Svjetskog dana muzike (21.6.), u velikoj dvorani Prosvjetine Centralne biblioteke – Središnje knjižnice Srba u RH, održan je 9. juna koncert polaznika osnovnih muzičkih škola uz pridržavanje svih epidemioloških mjera. Nastupilo je jedanaestero djece od prvog do četvrtog razreda. Riječ dobrodošlice svim prisutnim mladim umjetnicima/ama kao i njihovim roditeljima uputila je Snježana Čiča, voditeljica Biblioteke.

Čiča je izrazila zadovoljstvo zbog mogućnosti ponovnog nastupanja mladih umjetnika nakon godine i po dana „odmora“ uzrokovanog pandemijom koronavirusa. Program je dalje nastavila voditi jedna od izvođačica, veselo najavljujući nastup svakog mladog umjetnika.

U opuštenoj atmosferi uz poneki pogled u note, iako većini mladih izvođača nije ni to bilo potrebno, izvodila su se djela: Coombesa „Trotting Trombone“ (trombon), Bethoveena „Oda radosti“ (klavir), Scarlattia „Menuet“ (klavir), Bacha „Menuet u g-molu (klavir), Zeltera „Magarac i kukavica“ (oboa), Pucihara „Zeriko na igrišču“ (flauta),  Mozarta „Sonatina V“ (klavir), Sora „Op. 31, br.12 (gitara), Schumanna „Album za mladež, op. 68, Radosan seljak (klavir), Bjelinskog „Izlet u proljeće“ (klavir)…

Mladi virtuozi, samouvjereno izvodeći djela poznatih i nešto manje poznatih kompozitora, uspjeli su nas na trenutak odvesti u neke nove „muzičke svjetove“. Publika je zato, baš svaki nastup nagradila bučnim aplauzom. I na kraju, uslijedilo je i malo iznenađenje, poklon organizatora za sve hrabre izvođače koji su uspjeli pobijediti strah i tremu i sve nas razveseliti svojim  nadahnutim muziciranjem.

Iz publike su, takođe, svim mladim umjetnicima aplauze nesebično darivali i Čedomir Višnjić, urednik Prosvjetinih izdanja, profesorica Natalija Vidmarović, te Saša Kosanović, novinar tjednika „Novosti“.

Program je sufinanciran sredstvima Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske, Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije i Grada Zagreba.

Snježana Đorđević

foto: Nenad Jovanović, Snježana Čiča, Goranka Buljan