Početna / Događanja / In memoriam MILOŠ POPOVIĆ (1938. – 2016.)
In memoriam MILOŠ POPOVIĆ (1938. – 2016.)

U utorak, 6. septembra 2016. godine u 78. godini života umro je profesor Miloš Popović.

Akademski slikar Miloš Popović rođen je 1. novembra 1938. u Zagrebu. Još od 1998. godine u okviru  zagrebačkog pododbora SKD “Prosvjeta” bio je voditelj likovne sekcije,. Osim aktivnosti u popularnoj sekciji u Preradovićevoj 18/1, Miloš Popović je učestvovao i organizirao brojne likovne kolonije i likovne susrete po povratničkim krajevima. Autor je brojnih samostalnih izložbi u zemlji i inozemstvu.

Miloš Popović je bio i vrsni pedagog koji je svoje znanje i viđenje umjetnosti uspješno prenosio generacijama učenika u zagrebačkoj Kušlanovoj školi.

Dugi niz godina predavao je likovnu kulturu u okviru dopisno-konsultativne nastave SKD “prosvjeta”. Mnogi učenici su ga upoznali i zavoljeli kao profesora u “Prosvjetinim”  ljetnim i zimskim školama.

Za svoj dugogodišnji rad dobitnik je nagrade “Sava Mrkalj”.

Komemoracija u povodu smrti profesora Miloša Popovića održaće se u ponedjeljak, 12.septembra 2016. u 11:00 sati u Preradovićevoj 18/1 (dvorana biblioteke).

Ispraćaj profesora Miloša Popovića biće u ponedjeljak, 12. septembra 2016. u 13.35 u krematoriju na Mirogoju.