Početna / Događanja / DEJAN ALEKSIĆ – pisac za djecu i odrasle
DEJAN ALEKSIĆ – pisac za djecu i odrasle

Ponajbolji savremeni srpski pisac mlađe generacije Dejan Aleksić bio je gost naše biblioteke 28. i 29. aprila 2016. godine. U dvodnevnom gostovanju Aleksić se predstavio zagrebačkoj publici  dvorani biblioteke, te osnovnoškolcima i njihovim učiteljima u Vojniću i Vrginmostu.

WP_20160428_18_32_10_Pro

U Zagrebu Aleksić se predstavio kroz svoj poetski opus za odrasle, osvrnuvši se na to kako su pojedine pjesme nastale. Glumica i dramska pedagoginja Svetlana Patafta interpretirala je nekoliko Aleksićevih pjesama po vlasitom izboru.

Svoj opus za djecu Aleksić je predstavio kroz druženje sa školarcima koji pohađaju nastavu srpskog jezika i kulture u Vojniću i Vrginmostu. Djeca su odlično reagirala i zaista uživala u odgonetanju zagonetki, interpretiranju brzalica, smišljanju poslovica u čemu ih nije omelo ni školsko zvono koje je označilo kraj sata.

Ovako je bilo u Vojniću:

a ovako u Vrginmostu :