Početna / Događanja / BIBLIOTEKARSKE NOVOSTI
BIBLIOTEKARSKE NOVOSTI

Ovaj tjedan održana su dva virtualna sastanka u okviru Hrvatskog knjižničarskog društva na kojima je učestvovala i Snježana Čiča, voditeljica naše Centralne biblioteke – Središnje knjižnice Srba u RH, koja je predsjednica Radne grupe za knjižnice nacionalnih manjina, a ujedno i članica Stručnog odbora HKD-a.

Na e-sastanku, održanom 15.2.2021., predsjednice sekcija, komisija i radnih grupa za narodne knjižnice koje djeluju u okviru Hrvatskog knjižničarskog društva, bilo je riječi o pripremi prijedloga podzakonskih akata Zakona o knjižnicama, odnosno dvaju pravilnika – Pravilnika o matičnoj djelatnosti i sustavu matičnih knjižnica u RH, kao i o Pravilniku o uvjetima i načinu stjecanja stručnih zvanja u knjižničarskoj struci.

E-sjednica Stručnog odbora HKD-a, druga po redu u novom sazivu, održana je 17-18.2.2021. Nakon veoma konstruktivne rasprave jednoglasno je usvojeno nekoliko prijedloga, među kojima i prijedlozi HKD-a koji se tiču novih, gore navedenih, pravilnika.

Ostaje nam nada da će zakonodavac imati sluha i prihvatiti prijedloge struke.

(S.Č.)