Početna / Događanja / 23.5.2019. KNJIŽEVNI SUSRET S MIHAJLOM PANTIĆEM
23.5.2019. KNJIŽEVNI SUSRET S MIHAJLOM PANTIĆEM

Prof. dr Mihajlo Pantić gostovaće u našoj biblioteci u četvrtak, 23. maja 2019. od 18:00 sati. O književnom stvaralaštvu prof. Pantića, s nagalskom na zagrebačko izdanje zbirke priča Suviše vremena za nevažne stvari govoriće, pored samog autora, prof. dr Dušan Marinković i prof. Velimir Sekulić.

Mihajlo Pantić (1957), književni kritičar i univerzitetski profesor. Autor je desetak knjiga priča, dvadesetak knjiga eseja i ogleda i isto toliko antologija i zbornika kratke priče (zajedno sa Davidom Albaharijem, Vasom Pavkovićem i Petrom Lazićem). Dobitnik je niza nagrada, među kojima su: „Milan Bogdanović“, „Stanislav Vinaver“, „Branko Ćopić“, Andrićeva nagrada, „Đorđe Jovanović“, Nagrada grada Beograda.

Program sufinancira Grad Zagreb, Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije, Ministarstvo kulture Republike Hrvatske.