Početna / Događanja / 23.4. 2014. NOĆ KNJIGE – Svjetski dan knjige
23.4. 2014. NOĆ KNJIGE – Svjetski dan knjige

Sudjelovanjem u manifestaciji NOĆ KNJIGE naša biblioteka je obilježila Svjetski dan knjige, 23. aprila, promocijom zbirke pjesama Pepeo na pragu Jagode Kljaić i radionicom Dramskog studija EHO. Program u biblioteci je počeo u 18:00 sati.

Pepeo na pragu je naziv druge knjige Jagode Kljaić. Detaljan i odličan prikaz zbirke dao je profesor Velimir Sekulić. Glumica Svetlana Patafta je svojom sjajnom interpretacijom stihovima dala novu dimenziju.

Odjeci s promocije na internet portalu Lupiga.com

Drugi dio večeri je bio posvećen dramskoj umjetnosti.

U uvodu je prikazan video snimak s posljednjeg nastupa Dramskog studija EHO i ZborXopa, odnosno dramske i muzičke sekcije zagrebačkog pododbora SKD Prosvjeta, kad su izveli dvije scene prema drami Maje Pelević Čudne ljubavi.  Nakon toga uslijedila je vrlo zanimljiva dramska radionica u kojoj je, na temelju asocijacijskih kartica publika podijeljena u grupe, stvarala zanimljive priče i prikaze.

Kratki video isječci s radionice.

Isječak iz radio emisije Multikultura Hrvatskog radija.