Početna / Događanja / 2. Okrugli stol: Povezivanje i umrežavanje biblioteka srpske nacionale manjine u RH

U petak, 12.5.2023., u Centralnoj biblioteci SKD Prosvjeta održao se 2. Okrugli stol koji je okupio bibliotekare koji rade u bibliotečnim odjelima i/ili čitaonicama u pododborima Srpskog kulturnog društva „Prosvjeta“  i u bibliotekama koje djeluju unutar nekih drugih ustanova i udruženja.

Kroz izlaganja putem power point prezenatacije prisutni su se informirali o bogatim programima nekoliko biblioteka i njihovih pododbora, te o budućim novim lokacijama gdje će sprovoditi kulturni programi za srpsku zajednicu. Na ovogodišnjem skupu upoznali smo se i s fondom i radom Episkopske biblioteke u Pakracu, a organizatori su predložili projekte, programe i manifestacije koji doprinose očuvanju srpskog nacionalnog, kulturnog i jezičnog identiteta. Realizacija Drugog okruglog stola pokazala je potrebu za nastavkom održavanja ovakvih susreta radi razmjene iskustava i povezivanja.

Program financira Ministarstvo kulture RH.

G.B.