Početna / Događanja / Webinar: Digitalna pristupačnost u knjižnicama
Webinar: Digitalna pristupačnost u knjižnicama

U utorak, 28.9.2021., naša  knjižnica je pratila online izlaganje na temu Digitalne pristupačnosti u knjižnicama u organizaciji CSUU-a. Predavačica je bila dr sc. Tamara Horvat Klemen. Digitalna pristupačnost važna je za osobe s nekim oblikom oštećenja (sluha, vida, lokomotornog sistema i kognitivnih oštećenja) i starije osobe. Naglasak prezentacije bio je na poboljšanju preglednosti web stranica knjižnica s ciljem veće dostupnosti i pristupačnosti informacija. Ponuđeni su korisni praktični savjeti od grafičkog izgleda stranice, izbora fontova pogodnih za diskleksičare, izgled pdf formata, power point prezentacija i linkova, veličina ikona do postavljanja videa sa titlovima ili/i prijevodom na znakovni jezik.

G.B.