Početna / Događanja / Otvorena izložba fotografija “PORTRETI 2” autora Jovice Drobnjaka
Otvorena izložba fotografija “PORTRETI 2” autora Jovice Drobnjaka

6. oktobra 2016. godine, u dvorani Centralne biblioteke Srpskog kulturnog društva „Prosvjeta“ otvorena je izložba fotografija „Portreti 2“ našeg poznatog fotografa Jovice Drobnjaka.

Ovu treću samostalnu izložbu Jovice Drobnjaka u dvorani biblioteke, pred brojnim gostima i prijateljima, otvorio je Drobnjakov kolega i prijatelj Mio Vesović.

Izloženo je 26 portreta istaknutih ličnosti našeg javnog žvota, istaknutih kulturnih poslanik, od Rade Šerbedžije do Gorana Bare, od Alfreda Pala do Borisa Budena.

Najveću pažnju prisutnih privukla je skupina portreta snimljena ili za potrebe „Prosvjete“ ili u biblioteci u kojoj su sad izloženi. Tako na zidu pronalazimo likove Vladete Jerotića, Ljubivoja Ršumovića, Mihajla Pantića. Iz portreta pok. Brane Ćelapa vidi se da je to čovjek koji je u ovom prostoru i danas kod kuće., lice starog čovjeka, ali sigurno, sa osmijehom koji podjednako krije i mrvu cinizma i sjete. Slijedi misaon, ali vedar lik nezaboravnog profesora Jove Mirića, skico… oko Miloša Popovića. Nedjeljko Dragić nazdravlja sa svojim Vinkom, Miloš Okuka između gomile knjiga pravi društvo Arseniju čarnojeviću koji je u pozadini krenuo u svoje seobu, a kao znak izložbe mogao bi služiti topao, nasmijani lik pjesnikinje Dare Sekulić.

Ovaj svojevrsni ikonopis Jovice Drobnjaka predstavlja značajan doprinos kulturnom životu našeg vremena i naše sredine. Kako grada Zagreba, tako i „Prosvjetine“ Centralne biblioteke.