Početna / Događanja / Izložba: IVO ANDRIĆ – KNJIŽEVNIK I/ILI DIPLOMATA
Izložba: IVO ANDRIĆ – KNJIŽEVNIK I/ILI DIPLOMATA

Izložba Ivo Andrić – književnik i / ili diplomata predstavlja istaknutog nobelovca u svjetlu pisca i diplomate, koji je, zahvaljujući intenzivnijoj diplomatskoj karijeri, boravio u mnogim evropskim gradovima kao predstavnik Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca, potom i Kraljevine Jugoslavije. Od Vatikana, Bukurešta, Trsta, Graca, Marseja, Pariza, Madrida, Brisela, Ženeve do Berlina, Andrić je u svakom od gradova pronalazio inspiraciju za svoja djela.

Na osamnaest panoa predstavljen je Andrićev stvaralački rad, panorame gradova u kojima je bio, upotpunjene slikama iz privatnog života, dokumentima i ličnim predmetima.

Postavku je osmislila Tatjana Korićanac,  muzejski savjetnik u Muzeju grada Beograda, u čijem sastavu je i Muzej Ive Andrića.

Otvaranje izložbe je u petak,  21.02.2020. godine, u Velikoj dvorani SKD “Prosvjeta”, Preradovićeva 18/1 u Zagrebu s početkom u 19,00 sati.

Dobrodošli!