Početna / Događanja / 28.6.2018. HISTORIJA I SAVREMENICI – promocija nove knjige u izdanju SKD “Prosvjeta”

28. juna 2018. , 19:00 sati, dvorana biblioteke

PROMOCIJA NOVE KNJIGE U IZDANJU SKD “PROSVJETA”

Đorđe Matić

HISTORIJA I SAVREMENICI

Na Vidovdan, 28. juna u Biblioteci SKD “Prosvjeta” predstavljamo zbirku eseja Historija i savremenici : ogledi o srpskoj kulturi  Đorđa Matića.
Matić piše o ličnostima važnim za srpsku kulturu od Njegoša, preko Vuka, Daničića, Radičevića, sve do Bećkovića. U knjizi su ogledi i o Mokranjcu, Bogdanu Bogdanoviću, Vladislavu Petkoviću Disu, ali i o ključnim događajima poput Sarajevskog atentata.
Na promociji će, osim autora,  govoriti i urednik knjige Čedomir Višnjić i dr.sc. Tomislav Brlek s Filozofskog fakulteta u Zagrebu.
Moderator: Saša Kosanović
Knjiga će biti dostupna po promotivnoj cijeni.
Događanje u biblioteci sufinancira Grad Zagreb i Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije.